Půjčovna osobních i nákladních vozidel

Krátkodobé havarijní pojištění

Jak už z názvu plyne, jedná se o havarijní pojištění platné jen na omezenou a velmi krátkou dobu. Důvodem, proč si sjednat krátkodobé havarijní pojištění je nejčastěji služební cesta do zahraničí, kde klasické havarijní pojištění nemusí platit nebo například dovolená, na kterou se s rodinou chystáte. S tímto typem pojištění to ale ani zdaleka není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. V nabídce jej totiž nemají všechny pojišťovny, které u nás působí.

Klasické havarijní pojištění si můžete sjednat prakticky u jakékoli pojišťovny a cenově pro vás zajisté bude výhodnější, pokud si to krátkodobé sjednáte u pojišťovny, u které máte veškeré pojištění již sjednáno. Ovšem není to mnohdy možné a tak je třeba dobře hledat. Pokud najdete odpovídající pojišťovnu, která tento typ pojištění poskytuje, opět se může naskytnout problém. Některé pojišťovny mají havarijní pojištění nastaveno na omezený počet týdnů nebo měsíců. Nejvíce případů je ale pojištění na 3 měsíce, což je poměrně dlouhá doba a tak se krátkodobé havarijní pojištění ani nemusí vyplatit. A přiznejme si, že 3 měsíce není právě obvyklá doba pracovní cesty nebo dokonce dovolené, na kterou byste vyrazili vlastním vozem.

Sami si ale musíte spočítat a ujasnit, zda se krátkodobé havarijní pojištění vyplatí nebo zda je lepší zakoupit klasické havarijní pojištění, které je platné po dobu jednoho roku.

Komentáře jsou uzavřeny.