Půjčovna osobních i nákladních vozidel

Havarijní pojištění motocyklu

Silné a kvalitní motorky rozhodně nejsou levná záležitost. Jejich cena se mnohdy dá srovnávat s cenou nového osobního automobilu. A stejně, jako je tomu u osobních, užitkových nebo nákladních vozidel, i u motorku si musíte sjednat povinné ručení, bez kterého motorka nesmí na silnici, ale i havarijní pojištění, které se v tomto případě skutečně vyplatí.

Na motorce stačí opravdu jen jedna malá chyba a problém je na světě. Navíc je zde mnohonásobně vyšší riziko, že újma na zdraví bude u řidiče motorky na místě. Vysokým finančním nákladům je možné předejít v případě, že máte dobré pojištění. Jaké si tedy sjednat? 

Havarijní pojištění motocyklu nenajdete v nabídce každé pojišťovny. Na jednu stranu je to opravdu pochopitelné, protože riziko nehody je zde větší a pojištění se tak pojišťovnám ani nemusí vyplatit. Najdete-li pojišťovnu, která havarijní pojištění nabízí, pak máte vyhráno. Havarijní pojištění motocyklu zajišťuje prakticky to stejné, jako pojištění na osobní automobil. Pojištěni jste nejen v případě nehody, ale i proti odcizení motorky nebo vandalismu. Spoluúčast si vybíráte opět zcela sami. Pojištění motocyklu se často nazýváno jako sezónní pojištění. Platí tedy jen v době sezóny, nikoli během zimy a jeho cena je podstatně nižší než u osobních vozidel.

Ovšem opět platí, že cena se liší v závislosti na pojišťovně a rozsahu poskytovaných služeb.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Havarijní pojištění a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.